fbpx

Vítejte!

… jmenuji se Petr Mika a rád bych vám představil sebe a svou práci.

Fotografie řeknou více než tisíc slov. Jako reportážní fotograf se nejčastěji pohybuji na místech kde to žije, kde se něco děje. Setkat se můžeme na festivalech, koncertech, vystoupeních, nebo klubech nejen v okolí Zlína odkud pocházím.

Všude tam, kam s aparátem zavítám, se snažím plnit funkci kronikáře dané chvíle, zachytit nejen obsah akce, ale především si odnést otisk atmosféry a nálady onoho místa. To, co lze v daný moment pouze zažít.

Reportážní fotografií mé snažení ale nekončí 🙂

Reportáže


Často se s fotoaparátem pohybuji tam, kde to žije a lidé se baví, ať už se jedná o koncerty, festivaly, sportovní nebo klubové akce, kde je práce se světlem v takovém prostředí náročnější. Potřebujete kompletní fotoreport z vaší promo akce, zachytit kompletní průběh sportovní akce, firemního večírku, rodinné oslavy, nebo zachytit vzpomínky ze stužkovacího večírku? Neváhejte se na mě obrátit.

Promo / produktová fotografie


Podnikáte a rádi byste světu ukázali své produkty v tom nejlepším světle? Rád se postarám o nafocení vašich produktů jak za použití zábleskové techniky, tak i v přirozeném prostředí. Čerpat můžu ze zkušeností v minulosti, kdy jsem měl příležitost spolupracovat s kavárnami, nebo několika českými eshopy.

Zajímám se také o focení automobilů a jejich interiérů.

Svatby


Od roku 2017 jsem odfotil již několik svateb a tak dobře chápu jak důležité je zachytit ten správný moment a kreativně vyjádřit tak důležitý den.

Na svatební den je třeba se důkladně připravit a rozhodně není radno nechávat nic náhodě. Na straně fotografa to platí stejnou měrou.

Před samotným focením se proto se svatebčany dostatečně předem domlouvám na setkání, na kterém probereme kompletní harmonogram, včetně plánovaných míst k focení. Mimo to jsem schopný zajistit služby mé osvědčené vizážistky.

Portrét


Způsobů jak uchopit a ztvárnit portrétní fotografii je nekonečno. Každý fotograf má svůj specifický rukopis a to je na tom to pěkné. A protože ani u portrétní fotografie neexistuje univerzální styl, i zde je nutno ke každému člověku přistupovat individuálně. Ve fotografiích se snažím otisknout osobnost a rysy člověka, které můžu ve výsledku zdůraznit, aby byl výsledek co nejvýmluvnější.

 

Rád posloužím :

  • Podnikatelům a podnikavcům, kterým můžu vyhotovit business portréty, které je budou reprezentovat online
  • Párům a dvojicím, kde rád naplánuji focení, třeba na styl „rande“ na jejich oblíbeném místě
  • Jednotlivcům, kteří už nějakou chvíli uvažují o fotografiích, které je zachytí v tom nejlepším světle

 

Také při focení tohoto žánru se snažím vnést vždy nějaký kreativní prvek navíc – ať už se jedná o focení dvojic, rodinnou fotografii, nebo focení jednotlivců.